Indywidualne zajęcia ruchowe z fizjoterapeutą - Katarzyna Zaborowska

Aktywność ruchowa jest biologiczną  potrzebą dziecka

W związku z tym przedszkole proponuje zajęcia ruchowe z fizjoterapeutą. Zajęcia te mają na celu przede wszystkim profilaktykę w zakresie wad postawy. Umożliwiają wychwycenie przez fizjoterapeutę we wczesnym stadium ewentualnych nieprawidłowości  (skolioza, wady stóp). Należy pamiętać, że korekcja już powstałej wady postawy wymaga indywidualnego programu usprawniania. Zajęcia są prowadzone w formie dostosowanej do grupy wiekowej, głównie w formie zabaw, z użyciem ciekawych przedmiotów  rehabilitacyjnych, aby jak najbardziej zaciekawić  naszych Milusińskich:-).  Istotnym celem zajęć  jest  wyrobienie u dzieci  nawyku dbania o swoje ciało poprzez gimnastykę.

Judo FUN ( zajęcia sportowe z elementami Judo) - Miłosz Haber

Wychodząc naprzeciw tym potrzebom nasze przedszkole proponuje zajęcia z “Judo FUN”. Jednym z podstawowych celów zajęć jest niwelowanie wad postawy oraz nauka tzw. sztuki miękkiego upadania, umiejętności niezbędnej u dzieci i u dorosłych. Dzięki regularnym ćwiczeniom nasi Milusińscy poznają swoje ciało i będą potrafili nad nim. Gry i zabawy ruchowe na macie stymulują prawidłowy rozwój psychiczny i fizyczny dzieci. panować.  Wykonując różnorodne ćwiczenia, mali adepci judo staną się bardziej odważni i asertywni.