Rytmika - Michał Sokołowski

Rytmika w przedszkolu to wprowadzenie dzieci w świat muzyki, uwrażliwiając je poprzez zabawę na poszczególne elementy składające się na utwór muzyczny takie jak rytm, tempo, melodia, dynamika, artykulacja.

Celem zajęć jest  umuzykalnienie dzieci, budzenie wrażliwości muzycznej i zamiłowania do śpiewu, muzyki i tańca, rozwijanie umiejętności odtwarzania przez dzieci rytmu i melodii głosem, ruchem lub na instrumentach perkusyjnych oraz kształcenie estetyki ruchu - wyrabianie umiejętności sprawnego i estetycznego poruszania się; zwracanie uwagi dzieci na estetykę ich gestów i mimiki.

Język angielski - mgr Tomasz Dulemba

Plastyczność umysłu dzieci sprawia, że przyswajanie języka  staje się bardziej zbliżone do nauki języka ojczystego, łatwiejsze i bardziej  naturalne

Nauczanie języka angielskiego w naszym przedszkolu ma na celu przede wszystkim stworzenie atmosfery zabawy, która sprzyja nauce. Przedszkolaki oswajają się językiem angielskim  poprzez wiersze, piosenki, rymowanki, bajki. Wykorzystujemy różne formy ekspresji (teatralnej, plastycznej, muzycznej). Zajęcia mają na celu wywieranie pozytywnych wrażeń z nauki i zachęcanie do dalszej nauki języka obcego.

Terapia logopedyczna - mgr Dominika Chmieliczek

Na całokształt rozwoju dziecka i jego powodzenia szkolne  w dużej mierze wpływa mowa

Warunkiem rozpoczęcia i prawidłowego przebiegu terapii logopedycznej w każdym zaburzeniu mowy jest właściwa diagnoza, którą oferuje nasze przedszkole. Obejmuje  ona między innymi: badanie rozumienia mowy, badanie mówienia, badanie sprawności aparatu artykulacyjnego, orientacyjne badanie słuchu. Terapia logopedyczna prowadzona jest indywidualnie, w parach lub małych zespołach w zależności od rodzaju i stopnia nasilenia zaburzeń i wad wymowy.

Zajęcia rewalidacyjne – mgr Aurelia Pilipczuk, mgr Karolina Rodak

Każde dziecko wymaga odmiennego oddziaływania nauczyciela

Przedszkole proponuje indywidualne zajęcia rewalidacyjne, których celem  jest wyrównanie  defektów rozwojowych  i usuwanie trudności w nauce. Ćwiczenia są dobrane do wieku dziecka, jego poziomu umysłowego, warunków środowiskowych, a przede wszystkim  uwzględniają  rodzaj i stopień zaburzeń czy opóźnień oraz poziom już zdobytych umiejętności.

Zajęcia komputerowe- mali informatycy- mgr Karolina Rodak

  "Uczenie się to najlepsza zabawa świata i największa radość w życiu."

/Glen Doman/



Dzieci w wieku przedszkolnym cechuje ogromna ciekawość otaczającego świata oraz otwartość umysłu na wszelkie nowości. Komputer w rękach dziecka jest wspaniałym bodźcem do wyzwalania pozytywnych emocji, budowania zaufania we własne siły i możliwości, poszerzania oraz utrwalania zdobytej wiedzy, rozwijania sprawności manualnych, pamięci, spostrzegawczości i umiejętności logicznego myślenia. Komputer ułatwia naukę. Edukacja poprzez zabawę jest jednym z ważniejszych argumentów dla zastosowania komputera w pracy z małym dzieckiem. 

Wprowadzając zajęcia komputerowe w naszym przedszkolu, zapewnimy  przyjemny kontakt z tym urządzeniem,  zadbamy o to, by kształtować w dziecku prawidłowy stosunek do niego. Poprzez pracę z komputerem, dzieci mogą, w inny niż dotychczas sposób, utrwalać posiadane wiadomości i realizować treści programowe w oparciu o programy edukacyjne dla dzieci oraz zdobywać nowe doświadczenia i umiejętności. Zajęcia skierowane są do dzieci 6-letnich. 

Zajęcia sportowe

"Każdy rodzaj sportu niesie ze sobą bogaty skarbiec wartości."

Celem zajęć sportowych jest rozwijanie sprawności ruchowej u dzieci oraz poszerzanie ich zainteresowań związanych z aktywnością fizyczną. Edukacja ruchowa to nie tylko świetna zabawa ale także nauka aktywnego spędzania czasu. Zajęcia sportowe umożliwią naszym pociechom rozwinąć ogólną sprawność fizyczną oraz wesprzeć zainteresowania motoryczne u dzieci. Młodzi sportowcy będą mieli także możliwość rozwijania swojej szybkości, zręczności i siły. Nowe wyzwania nauczą ich zasad współdziałania, współpracy w zespole oraz rywalizacji w ramach zasady fair – play.

Lego Robotyka

Uczymy, bawimy, budujemy z klockami LEGO. 




Warsztaty, podczas których dzieci bawiąc się, budują modele z klocków LEGO DUPLO, zdobywając przy tym wiedzę o otaczającym świecie oraz doskonaląc umiejętność przeliczania, rozróżniania liter i kolorów. Dzieci uczą się i rozwijają najefektywniej poprzez zajęcia, które angażują ich ciekawość i kreatywność, dlatego zajęcia prowadzone są w formie ekscytujących projektów tematycznych, np. siły natury, zadziwiające zwierzęta, przygoda w kosmosie. Ponadto warsztaty takie uczą współpracy, budują ogólną wiedzę oraz uczą organizacji i porządku. 



Sensoplastyka, czyli dotykamy, wąchamy, mieszamy....

Plastyka, w którą włączone są wszystkie zmysły... 





Sensoplastyka wpływa na optymalny rozwój całego organizmu poprzez stymulację receptorów węchu, wzroku, dotyku, słuchu oraz smaku. Ma wiele aspektów rozwoju dzieci: wspomaga budowanie ich świadomości ciała i przestrzeni, wspiera rozwój zmysłów oraz  rozwój mowy. Mnogość faktur, tekstur oraz cała paleta kolorów sprawia, że zajęcia wpływają na rozwój kreatywności i twórczego myślenia u dzieci. 

Archiwum